IrklarKöpek Irkları

Boxer Köpek Cinsi Özellikleri

Güçlü bir köpek isteyenler için Boxer cinsi köpek oldukça ideal bir tercih olmaktadır. Özellikle beyaz renkli olan Boxer köpeği, gayet yumuşak ve naiftir. Oldukça koruyucu bir köpek cinsi olan Boxer köpek cinsinin kendine has saldırganlığı da bulunmaktadır.

Boxer, enerjik, mutlu, meraklı, ve son derece oyuncu bir köpek olarak bilinmektedir. Sahibine karşı çok sadık ve itaatkar bir köpektir. Tanıdığı kişilere karşı sakindir. Polis köpeği, asker köpeği olarak da bilinmektedir. Yaşı ilerledikçe diğer köpeklerin tersine kas yapısını ve gücünü koruyabilmektedir. Çok enerjik bir yapıda olduğu için dominant bir eğitim gerekmektedir. Çocuklarla iyi anlaşalabilen Boxer köpek cinsi, çocuklu aileler tarafından tercih de edilmektedir.

Boxer köpekler, egzersize ve harekete çok ihtiyaç duyarlar. İhtiyacı olduğu kadar egzersiz yaptırırsanız apartman dairesi bile bu köpeğin yaşam alanı olabilir. Ancak en ideal yaşam alanı bahçeli evlerdir. Aşırı sıcak ve soğuğa maruz kalmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Boyut ve Ağırlık

Erkeklerde yükseklik 56-63 cm

Dişilerde yükseklik    53-61 cm

Erkeklerde kilo          27-32 kg

Dişilerde kilo             24-29 kg

Boxer köpeklerinin yaşam süreleri beslenme ve bakımıyla doğru orantılı olarak değişim göstermektedir. Ortalama ömürleri 10 ila 15 yıldır.

Daha Fazla

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close