Kedilerin Seveceği 5 Oyuncak

Kedi Köpek

Bilindiği üzere kediler oyun oynamayı seven hayvanlardır. Bazen tek başlarına bazense arkadaşı olarak gördüğü insanlarla veya diğer hayvanlarla oyun oynarlar. Kedinizin gün içerisinde oynayabileceği bir oyuncak yapmak oldukça basit ve kolaydır.

Plastik Şişe Kapağı

Bu kapaklar kedinizin ilgisini fazlasıyla çekecektir. Kapağı bir top gibi sağdan sola atıp koşturacaktır. Kapağın metal olmaması gerekmektedir. Metal kapaklar ona zarar verebilir.

Kağıt Top

Kullanılmış kağıtları sıkıştırın ve kağıt topu açılmayacak şekilde bantlayın. Çok büyük veya çok küçük bir top yapmayın. Patilerinin rahatlıkla kavrayabileceği bir top onu mutlu edecektir.

Olta

Bir ipin ucuna takabileceğiniz orta büyüklükte ve zararsız olan her hangi bir cisim kedinizin büyük ilgisini çekecektir.

Oyun Evi

Kartonlardan, minderlerden, yastıklardan, tahtalardan vb. cisimlerden üst üste koyarak veya kutu şekli vererek kedinizin ilgisini çekebilecek yapılar yapabilirsiniz. Kediler meraklı hayvanlardır ve yeni şeyleri keşfedip onunla uğraşmayı severler.

Tünel

Borularla veya benzeri cisimlerle yapabileceğiniz tüneller kediniz için harika saklanma ve yaramazlık yapma alanları olabilir.

 

Bu 5 oyuncağı dilerseniz evde kendi uğraşlarınız ile yapabilir, dilerseniz de petshop vb. yerlerden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.