Kedilerin Sevmediği Davranışlar

Kedilerin Sevmediği Davranışlar

Başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki, insanlar gibi kedi köpeklerin de sinirlendiği, istemediği ve benzeri hareketler vardır. Eğer ki empati kavramını kedi köpeklere de uygularsanız, onlar ile anlaşmanız kolaylaşacak ve daha güzel bir hale gelecektir.

Kedilerin Sevmediği Davranışlar

Kediler yaşadığı ortamda ki her türlü şeyi benimserler ve yerlerini bilirler. Öyle ki ev içerisinde yapacağınız değişiklikler onu rahatsız edebilir ve sinirlendirebilir. Bu gibi değişikliklere cevap olarak ta tuvaletini ortalık yere yapabilir. Özellikle de kedinizin eşyalarında (Kum kabı, mama kabı, yuva ve benzeri) değişiklik yapacak olursanız bu onun canını daha da sıkabilir.

Kediler kıyafet, tasma ve benzeri aksesuar takılmasını pek sevmezler. Bu materyaller onların hareketlerini kısıtlar ve sıkıcı bir hâl alır. Takmamaya özen gösterin.

Kediler sevilmekten hoşlanmaz (!) diye bilinen cümle aslında yanlıştır. Kediler sevilmekten ve ilgi görmekten çok hoşlanırlar. Fakat ilgiyi ve sevgiyi onları bunaltacak derece çok kullanırsanız, evet bu onların canını sıkabilir.

Kediler huzurlu, güvenli ve sıcak ortamlarda yaşamayı severler ve en büyük hakları olarak bunu isterler. Anlayacağınız o ki, kediler rahatına düşkün hayvanlardır. Gün içerisinde, yaşadığı ortamda onun canını ne kadar az sıkarsanız bu kediniz için o kadar mutluluk verici olacaktır. “Hem evimi veriyorum hem fırça” yiyorum esprisi her ne kadar size yakışsa da, minik dostunuzun mutluluğu eminim ki sizin için de çok önemli J

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.