Bilgiler

Köpekler Nasıl Görür?


K

Halk arasında yerleşen bir düşünceye göre köpekler renk körüdür. Ancak bu bilgi tam olarak doğru değildir. Zira köpeklerin yalnızca siyah, beyaz ve gri renk olarak gördükleri doğru değildir. Köpeklerdeki renk algılama çeşitliliği insanlar kadar geniş bir yelpazeye sahip olmasa da onlarda renkleri görebiliyorlar. Köpeklerin renk körlüğü durumu kırmızı ve yeşil renklerin farklı algılanması yönündedir. Köpekler nasıl görür sorusunun asıl yanıtı geceleri de görmelerini sağlayan üstün bir özellikleri olduğudur. Köpeklerin görme yetisi geceleri de çok iyi görebilecek bir sisteme sahiptir. İnsanlara göre farklı bir görme yetileri olan sadık dostlar bu nedenle hep insanları koruyan sadık dostlar olmuşlardır.

Köpekler Geniş Açıda Görürler

Köpeklerin görme özelliklerinden biri de geniş açılı görme yetisine sahip olmalarıdır. Köpekler nasıl görür diyenler için açıklamamız gereken bir diğer konu görme açısıdır. Yassı gözlere sahip köpeklerde biraz dar bir görme açısı varken, kurt cinsi yuvarlak gözlü köpeklerde %80 oranında geniş bir açı ile görme özelliği vardır. Sadık dostlarımız geceleri de bu geniş açıda görebildiklerinden insanları koruyan bekçi görevi yaparlar. Köpekler nasıl görür sorusunun net cevabı kırmızı ve yeşili algılayamayan farklı bir görüş özellikleri olmasına rağmen gece çok iyi görme ve geniş açılı görme yetenekleri ile çok da iyi görürler diyebiliriz. Köpekler her zaman insanlar için hem dost hem de koruyucu olacaklardır.

Daha Fazla

Yorumlar

  1. Howdy! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I genuinely enjoy reading your posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same subjects? Thanks a lot!

  2. Thanks, I have just been looking for information about this topic for ages and yours is the best I’ve found out so far. However, what in regards to the bottom line? Are you sure concerning the supply?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgini Çekebilir

Close
Close