Küçük Köpek Cinsleri

Küçük köpek cinsleri arasında en çok sevilenlerden biri de Pug cinsi dostlardır. Buruşuk suratları ile oldukça farklı bir görünüme...


Küçük köpek cinsleri özellikle çocuklar ve bayanlar tarafından çok sevilen ve tercih edilen cinslerdir. Bakımı büyük köpeklere nazaran daha kolay olan küçük köpekler çocuklar için sevimli arkadaşlar oluyor. Küçük köpek cinsleri arasında en çok tercih edilen türlerden biri malta köpekleridir. Tüylü yapıda olmalarına rağmen tüylerinin dökülmemesi ile bakımı kolay olur. Boston Terrier türü de aynı şekilde tüy dökmediğinden alerji yapma ve temizlik sorunu oluşturmaz. Pomeranta cinsi köpekler çok tüy dökmelerine rağmen çok sevimli olduklarından tercih edilirler. Küçük köpek cinsleri arasında en çok sevilenlerden biri de Pug cinsi dostlardır. Buruşuk suratları ile oldukça farklı bir görünüme sahip olan Pug köpekler çok beğeniliyor.

En Çok Sevilen Küçük Köpek Cinsleri

Son yıllarda evlerinde köpek bakımı yapan ve küçük dostlar ile birlikte yaşayan aileler artmıştır. Özellikle küçük çocukları olan aileler küçük köpekleri tercih ediyorlar. En çok sevilen küçük köpek cinsleri arasında Miniatür Poodle türleridir. Adeta kıvırcık saçlı küçük bir kızı andıran bu cins çocukların çok sevdiği cinslerdir. Pekinez türü köpeklerde çocuklarla çok iyi anlaşan, kolay eğitilebilen, tüy dökmeyen ve çok havlayıp ses yapmayan tam bir aile köpeğidir. Shih Tzu köpek cinsleri oldukça tüylü bir tür olup adeta bir ip yumağı gibidir. Çok yumuşak olmaları küçük çocukların en sevdiği özelliğidir. Dachshund cinsi köpekler küçük köpek türlerinden olup oldukça koruyucu dostlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.