Kedi Köpek
British Kedi - Kedi Irk

British Kedi

by Kedi Köpek - 06.01.2020 16:23:25 545 Gösterim

İnsanlar günlük hayatlarında evcil hayvan beslemekteler. Evcil hayvanlar arasında ise en çok ilgi duyulanlar arasında şüphesiz en başlarda kedi cinsleri yer almaktadır. İlgi duyulan kediler arasından birisi de şüphesiz British kedi. British kediler ile ilgili insanlar sürekli olarak araştırmalar yapmakta ve hayatlarına alacakları yeni evcil hayvanlarını önceden tanımak istemekteler. British kedi cinsi, kökeni, huyu, bakımı, beslenmesi ve daha merak edilen bir çok konu yazımızın devamında yer alıyor.

 

 

 British kedinin kökeni İngiltere ve İngiliz kısa tüylü kedisi olarak geçmektedir. Geçtiğimiz yüzyıllarda keşfedilen British kedi cinsi dünyaca tanınmış bir cins olmuştur. İlerleyen yıllarda iran kedisinin çıkması ile birlikte gözden düştüğü söylenilen British kedileri bir çok söylentiye rağmen halen çok ilgi gören kediler arasında  yer almakta.

 

 

İnsanların kedi sahiplenmelerindeki ilk önceliği rahat ve severek bakabileceği bir kedi cinsi aramalarıdır. Şüphesiz bir çok aile sahiplendikleri evcil hayvanları ile arasında kısa süre içerisinde büyük bir bağ oluşmakta ve sonrasında bakımı her ne kadar zorlaşsa da eski ilgilerini verememekteler. Bu noktada ise British kedi cinsleri ile ilgili bu sorunun yaşanmayacağını söylemek doğru olacaktır.

 

 

Kedi cinsleri arasında heybetli ve güçlü olarak tanımlandırılan British kedilerin yuvarlak yapıdaki kasları oldukça güçlüdür. Kaslı bir vücuda sahip olan British kedilerinin boyları ise normal uzunluktadır. Kedi boylarının kedi sahiplenmelerde oldukça önemli bir rol oynadığını düşündüğümüzde British kedileri tüm özellikleri ile insanları sahiplenmeye itmekte.

 

 

British kedilerin iyi özelliklerinden bir tanesi de zeki olmalarıdır. Hareketlilik oranı diğer kedilere oranla daha fazla olmasının yanı sıra oyunculuk kalibiyetleri de oldukça güçlüdür. Eğitilebilirlik oranı diğer kedilere oranla biraz daha uğraştırıcı olsa da bakımı ise biraz daha kolaydır.

 

 

Ev kedisi arayanlar için British kedi cinsleri oldukça uygun olmasının yanı sıra sık sık sağlık sorunları yaşamaları ise kedi sahiplenenleri üzmekte. Bu kediler sık sık göz akıntısı yaşamaktalar ve göz hastalıklarına yakalanabilmekteler. Bunun dışında her hangi bir sağlık sorunu olmayan British kedilerin orta yaşlı insanlara göre oldukça uygun olduğu söylenmektedir.


Kedikopek.net Kedikopek.net Oyla Kedikopek.net Kedikopek.net

İfadeniz Nedir?


Kedikopek.net Yeni YorumKedikopek.net Yorumlar