Kedi Köpek
#bumamabenden Etiketi İle Mama Bağışı! - Haber

#bumamabenden Etiketi İle Mama Bağışı!

by Kedi Köpek - 03.01.2020 18:02:26 304 Gösterim

Kayserili iki öğrencinin hazırladığı harika bir proje hayata geçti! #bumamabenden etiketi ile atılan her tweet, sokakta ki dostlarımıza mama oluyor! Ne kadar fazla #bumamabenden etiketi ile twitter üzerinden tweet atarsanız, sokaktaki dostlarımız o kadar çok doyacak. Kodla çalışan mama makineleri projesi hayata geçti. İstanbul'da 5 noktada hizmet veren makinalar yakında diğer illerde de olacak.

 

Makinalar nasıl çalışıyor?

Projenin mimarı iki genç sistemin nasıl çalıştığını, #bumamabenden etiketi ile atılan her tweet 200 gram mama olarak mama kaplarına ekleniyor. Projenin hayata geçmesi için destek olan vakıf başkanı Hasan Süel, projenin hayata değer kattığını belirtti, "Mutluluk ve gurur verici" dedi.

Süel, "Proje kapsamında verdiğimiz kodlama eğitimlerinde çocuklarımız, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yapıyor. Projemize Kayseri'den katılan çocuklarımız, sokaktaki hayvanlara herkes yardım edebilsin, sokak hayvanları mamaya her an kolaylıkla erişebilsin diye kodla çalışan bir mama makinesi fikri geliştirdiler. Biz de bu fikri hayata geçirdik" açıklamasında bulundu.

 

Şimdilik İstanbul'da 5 ilçede kullanımda.

Projenin ilk makinaları şimdilik İstanbul'da Zeytinburnu, Sarıyer, Kadıköy, Beşiktaş, Göktürk ve Sultanbeyli'de. Projeye destek o kadar büyük ki en kısa sürede Türkiye genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.

7 gün 24 saat çalışan mama makineleri, her gün ilgili ekipler tarafından kontrol ediliyor.

 

#bumamabenden Bu mama da kedikopek.netten.


Kedikopek.net Kedikopek.net Oyla Kedikopek.net Kedikopek.net

İfadeniz Nedir?


Kedikopek.net Yeni YorumKedikopek.net Yorumlar