Kedi Köpek
Scottish Kedi - Kedi Irk

Scottish Kedi

by Kedi Köpek - 19.01.2020 17:26:44 820 Gösterim

İnsanlar belli bir döneme geldikten sonra evcil hayvan sahiplenmek istemekteler. Yaşamlarının bir kısmını hayvanlar ile geçirmek bir çok insana iyi gelmekte. Evcil hayvanlar arasında ise bir çok kişi kedi cinslerini sevmektedir.. Çok sevilen kediler arasından birisi de şüphesiz Scottish kediler. Scottish kediler ile ilgili insanlar sürekli olarak araştırmalar yapmakta ve hayatlarına alacakları yeni evcil hayvanlarını önceden tanımak istemekteler. Scottish kedi cinsi, kökeni, huyu, bakımı, beslenmesi ve daha merak edilen bir çok konu yazımızın devamında yer alıyor.

 

Scottish kedilerin ırkları bilinmemekle beraber geçtiğimiz yıllarda İskoçya ülkesinde ortaya çıkmıştır. Kısa zaman içerisinde ilgi duyulan ve merak edilen kediler arasında giren Scottish cinsi dünyaca tanınmış bir cins olmuştur.

 

Scottish kedilerin diğer kedilere oranla farklı bir özellikleri bulunmaktadır. Küçük kafa yapısı ve içe doğru kıvrık kulak yapısı nedeniyle kendini diğer kedilerden ayırmıştır. Kısa bir sonra kıvrık kulak yapısının genetik bozukluğa sebep olduğu açıklanmış olsa da bir takım kişiler tarafından Amerikaya götürülerek yetiştirme ve üretme işlemleri tekrar başlamıştır.

 

Scottish kediler gerek yüz gerek genetik yapısı ile ilk etapta insanlar tarafından farklı gözlerle bakılmış olsa da 1978 yılında kedi şampiyonu olmuştur. Kazanılan şampiyonluktan sonra Scottish kediler en çok bakılan ve sevilen ırklar arasında kendine bir yer açmıştır.

 

Scottish kedilerin diğer kedilere oranlara farklı bir özellikleri daha bulunmaktadırlar. Scottish kediler sevgilerini herkese göstermez ve kendi sahiplerini kendileri seçerler. Sevgisini göstermediği insanları asla kabullenmeyen Scottish cinsleri bu özellikleri ile de kendilerini farklı kılmayı başarmış ve insanların ilgisini toplamayı başarmıştır.

 

Scottish cinsleri oldukça uysal, akıllı ve sakin yapıları ile tanınırlar. Sık ve kısa tüylere sahip olan bu cinsler kedi sahiplenecek insanlar içinde iyi bir özellik bulundurmaktadırlar.

 

Scottish cinsleri diğer kedilere oranla oldukça fazla oyunculuk kabiliyetine sahiptirler. Çocuklarla arası iyi olan bu küçük kedilerin bakım ihtiyacı diğer kedilere oranla biraz daha fazladır. Zeka yönünden diğer kedilere oranla biraz daha iyi olan Scottish cinsleri fazla uysaldırlar. Hareketlilik yönünden pek iyi bir orana sahip olmayan cinsler bir çok insanın hoşuna giderken diğer kesim için ise eksi puan almaktadır.


Kedikopek.net Kedikopek.net Oyla Kedikopek.net Kedikopek.net

İfadeniz Nedir?


Kedikopek.net Yeni YorumKedikopek.net Yorumlar

Haluk Özsihli (28.01.2020 04:17:24)

Bu tür kedilerin her şeyleri dört dörtlük fakat belirli bir yaşa geldiklerinde eklemlerinde ağrıların meydana gelmesi çok üzücü bir durum. 😞😞😞