Kedi Köpek
Tüysüz Çin Köpeği - Köpek Irk

Tüysüz Çin Köpeği

by Kedi Köpek - 13.01.2020 12:03:14 528 Gösterim

İnsanlar günlük hayatlarında evcil hayvan beslemekteler. Evcil hayvanlar arasında ise en çok ilgi duyulanlar arasında şüphesiz en başlarda köpek cinsleri yer almaktadır. Merak edilen  köpekler arasından birisi de şüphesiz Tüysüz Çin köpeği. Tüysüz Çin köpekleri ile ilgili insanlar sürekli olarak araştırmalar yapmakta ve hayatlarına alacakları yeni evcil hayvanlarını önceden tanımak istemekteler. Tüysüz Çin köpeği cinsi, kökeni, huyu, bakımı, beslenmesi ve daha merak edilen bir çok konu yazımızın devamında yer alıyor.

 

İnsanların gerek bakım kolaylığı ve sağlık problemi olanlar için tüysüz köpek tercihleri son yıllarda oldukça artmış durumda. Tüysüz Çin Köpekleri ise son yıllarda oldukça ilgi görmüş ve merak edilen köpek cinsleri arasında yerini almıştır. Kedilere oranla tüysüz köpek ırkları oldukça nadir görülen ve az sayıda oldukları tespit edilmiştir. İlk etapta köpeğin süzülmesinde tuhaf bir görüntü yer alsa da bu köpeklerin ırkları çok eski tarihlere dayanmaktadır.

 

Köpekler aleminin şüphesiz en ilginç ırkları tüysüz köpeklerdir. Tüysüz köpekler oldukça tuhaf görünüme sahiptirler. İnsanların kısa süre içerisinde hemen ilgilerini çekmelerinin yanı sıra diğer köpeklere oranla daha farklı karakterlere ve huylara sahip olduğu söylenmektedir. Tüysüz köpek ırklarının fark yaratan cinslerinden birisi de Tüysüz Çin Köpeği.

 

Köpeklerin cinsinde Çin ülkesinin isminin yer alması ırklarının aksine Afrika kıtasında ortaya çıktığı söylentiler arasında yerini korumakta. Çok eski bir köpek cinsi olan tüysüz çin köpekleri isimlerinin yanı sıra vücudunun belirli kısımlarında tüyler bulunmaktadır. Bunlar; patileri, kuyrukları ve baş kısımlarında yer almaktadır.

 

Tüysüz Çin köpekleri ırklarının iyi huyları oldukça fazladır. Özellikle apartman dairesinde yaşayan insanlar için çok uyumlu bir cinstir. Diğer kedi ırkları ve köpek ırkları ile kısa süre içerisinde çok hızlı ikili iletişim kurabilir ve iyi geçinmeleri ile de diğer ırklara örnek bir köpek türüdür.

 

Tüysüz köpekler ile ilgili son yıllarda ortaya atılan hipoalerjenik hastalığı da bu köpekler için geçerli bir durum değildir. Bu alerjinin köpek tüylerinden kaynaklandığı doğru olmamakla beraber köpeklerin salyalarından idrar torbalarına kadar uzanan bir durumdan geçtiği söylenmektedir. 


Kedikopek.net Kedikopek.net Oyla Kedikopek.net Kedikopek.net

İfadeniz Nedir?


Kedikopek.net Yeni YorumKedikopek.net Yorumlar