Proplan Kedi Maması

Kedi Köpek

Evinizin bir ferdi olan kedinizin beslenmesi sizin için çok önemlidir. Evdeki kedinizin sağlığı için gerekli olan en önemli şey kaliteli bir kedi maması tercihidir. Kediniz ilk geldiğinde, ona vermeniz gereken mama, eskiden yediği mamadır. Kendi istediğiniz mamaya kedinizi zamanla alıştırmanız gerekmektedir. İlk zamanlar, eski mamanın yanı sıra çok az da yeni mamadan vermeli, gün geçtikçe yeni mama miktarını artırmalı be eski mama miktarını azaltmalısınız. Ani mama değişimlerinden kaçınmalısınız. Aksi takdirde, kedinizin sindirim sisteminde problem meydana gelir ve kediniz ishal olabilir. İshal yavru kedinizin gelişimini olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur.

Proplan Kedi Maması Çeşitleri

Kedi de evin bireyidir. Nasıl ki evde kimseye masa artıkları verilmiyorsa, kedinize de artık yemek vermemelisiniz. Kediniz için en uygun olanı mamadır. En azından yavru kedi için öyledir. Kedinizin düzenli beslenmesi gerekir. Yağ, protein, karbonhidrat ve mineral dengesi iyi sağlanmalıdır. Aksi takdirde kedinizin gelişimi olumsuz etkilenir ve çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkar. Kedinize masa artığı vermenize gerek yoktur. Çünkü zaten birçok çeşit Proplan kedi maması bulunmaktadır. Kedi mamaları yaş ve kuru mama olmak üzere 2’ ye ayrılır. Daha sonra ise çeşitli ağırlıklarda, kısırlaştırılmış, kısırlaştırılmamış, yetişkin, yavru kediler için mama çeşitleri vardır. Tavuklu, balıklı, kuzu etli, hindili mama gibi birçok Proplan kedi maması çeşidi vardır.

Kedi Mamasının İyi Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Kediler, kalitesi düşük gıdaların tadını ve etin bozulmaya başladığını insanlardan daha önce algılar. Bu yüzden kedi maması tercihi çok önemlidir. Çünkü kedilerde tat algılama kapasitesi yüksektir. Daima taze mama tercih edilmelidir. Mamaların kalitesini size en iyi anlatma yolu ise kedinize sunduğunuzda iştahla yiyip yemediğidir. İyi mama demek çok pahalı mama demek değildir. İyi mama kedinizin iştahla yediği mamadır. Mama seçimindeki turnusol kedinizin tepkisidir. Kedinizin nasıl ve ne ile beslendiği çok önemlidir. Yanlış mama seçimi kedinizi ishal edebilir. İyi ve doğru mama kedinizin dışkısı ile belli olur. Kediniz ishal ve rahatsız ise o mama kediniz için uygun değildir. Kediniz için birçok çeşitte Proplan kedi maması vardır. Kediniz iştahla yiyor ve rahatsızlık yaşamıyorsa doğru mama tercihidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.