Haberler

Sokak Hayvanları İçin Çalışmalar Arttı

Soğuk hava şartlarının etkisiyle sokak hayvanları için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Sakarya Büyükşehir  Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü soğuk havaların etkisiyle sokak hayvanları için yürütülen çalışmalarına ivme kazandırdı. Kış mevsiminde sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları için açıklamada bulunan Sakarya Büyükşehir  Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, barınak dışında kalan sokak hayvanlarına yönelik yerinde besleme çalışmalarının başlatıldığını açıkladı. Ayrıca Yaman, sokak hayvanları için yapılan bu çalışmalarda vatandaşlardan da hassasiyet göstermelerini rica ettiğini dile getirdi.

Yaman, “Bireysel nefes almadığımızın bilincindeyiz. Sokaklarımızı, doğamızı paylaştığımız canlılar için zor yaşam koşullarının başladığı kış ayları gelmiş durumda. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyarak toplum bilinciyle ve canlı sevgisiyle özveride bulunuyoruz. Malum kış ayları sokak canlıları için barınma ihtiyaçlarının doğduğu aylar. Doğamızı paylaştığımız bu canlar soğuk havalarda enerji kaybına uğramakta ve yiyecek bulma sıkıntısı yaşamakta.” dedi.

Bu konuda duyarlı ve bilinçli hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Yaman, “Sokak hayvanlarının besin bulmada en çok zorlandığı noktaları belirleyerek mama bırakıyoruz. Öyle bir hal aldı ki beslenme projemiz sadece köpekler değil diğer doğa hayvanları da beslenme odağımızın misafiri oluverdi. Bizler yiyecek bulabilecek canlılarız fakat onlar değil.

Daha Fazla

Yorum

  1. Hi! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgini Çekebilir

Close
Close